Kunstgræsoversigt 2019-20
Baneoversigt 2019

12-11-2019 kl. 19:00
U-15 Drenge Liga 3+4 - Haderslev FK

13-11-2019 kl. 19:00
U-13 Drenge Liga 3+4 - Rødding

27-11-2019 kl. 18:00
U-13 Drenge liga 3+4 - Starup UIF

28-11-2019 kl. 19:00 - 21:00
DJFN - Træningskamp

30-11-2019 kl. 13:00
U-13 Drenge Liga 3+4

09-12-2019 kl. 18:00
U-13 Drenge Liga 3+4 - Flensborg talent

11-12-2019 kl. 19:00
U-13 Drenge Liga 3+4 - Tønder SF = Afbud fra Tønder

Baneoversigt januar 2020.

08-01-2020 kl. 15:00 - 17:00 Flensburg Weiche 08 regional liga

09-01-2020 kl. 15:00 - 17:00 Flensburg Weiche 08 regional liga

21-01-2020 kl. 19:00 U-15 Drenge Liga 3+4 - Hørup UI

22-01-2002 kl. 19:00 - 20:30 SV Adelby - Træning

23-01-2020 kl. 18:30 U-13 Drenge Liga 3+4 - Gesten IF = Kampen er udsat

23-01-2020 kl. 20:00 - 21:30 PSV Flensburg Træning

26-01-2020 kl. 14:00 - 16:00 PSV Flensburg - SV Adelby

28-01-2020 kl. 19:00 U-15 Drenge Liga 3+4 - SUB Sønderborg

28-01-2020 kl. 20:30 - 22:00 PSV Flensburg Træning

29-01-2020 kl. 19:00 - 20:30 SV Adelby - Træning

30-01-2020 kl. 18:30 U-13 Drenge Liga 3+4 - Haderslev KFUM (U14)

31-01-2020 kl. 19:00 - 20:00 Randers FC Træning


Baneoversigt februar 2020.

01-02-2020 kl. 09:30 - 14:30 Randers FC Træningskamp

02-02-2020 kl. 09:30 - 14:00 Randers FC Træningskamp

03-02-2020 kl. 19:30 - 21:00 PSV Flensburg Træning

05-02-2020 kl. 19:00 - 20:30 SV Adelby Træning

06-02-2020 kl. 19:00 - 20:30 PSV Flensburg Træning = Aflyst d. 06-02-2020

10-02-2020 kl. 19:30 - 21:00 PSV Flensburg Træning

12-02-2020 kl. 19:00 - 20:30 SV Adelby Træning

17-02-2020 kl. 19:30 - 21:00 PSV Flensburg Træning

18-02-2020 kl. 19:00   Serie 2 - Lundtoft IF

19-02-2020 kl. 19:00 - 20:30 SV Adelby Træning

20-02-2020 kl. 18:00   U-13 Drenge Liga 4 - Aabenraa BK

22-02-2020 kl. 13:30  Serie 2 - Sønderborg Boldklub

22-02-2020 kl. 16:00   U 15 Drenge Liga 4 - Christiansfeld IF

23-02-2020 kl. 12:45   U-13 Drenge Liga 3 - Lysabild SG

23-02-2020 kl. 14:00 - 16:00 SV Adelby - FC Wieshade 2 =Træningskamp

26-02-2020 kl. 19:00 - 20:30 SV Adelby Træning

29-02-2020 kl. 11:00 - 13:00 TSV Kropp

29-02-2020 kl. 13:30   Serie 2 - DGF Flensburg


Baneoversigt marts 2020.

01-03-2020 kl. 13:30 - 15:30 SV Adelby Træningskamp

02-03-2020 kl.  18:00 - Bov IF/Gråsten B U-15 Piger Liga 2 - Tønder SF

06-03-2020 kl.  20:00 - 21:30 Hornum IF Træningskamp

07-03-2020 kl.  10:15 - 11:45 Hornum IF Træningskamp

07-03-2020 kl.  12:00 - U-15 Drenge Liga 4 - Christiansfeld IF

07-03-2020 kl.  13:30   Serie 2 - Seest B

08-03-2020 kl.  12:30   Serie 5 - Kværs

08-03-2020 kl.  14:30   FVB - LIF

09-03-2020 kl.  18:00 - Bov IF/Gråsten B U-15 Piger Liga 2 - Dybbøl IU

09-03-2020 kl.  19:30   PSV Flensburg  = træningskamp

14-03-2020 kl.  12:00   U 13 Drenge Liga 3 - Rødding ANNULLERET

15-03-2020 kl.  10:30   Serie 5 - Sønderjysk BF ANNULLERET

16-03-2020 kl.  19:30   Tinglev IF - FVB ANNULLERET

22-03-2020 kl.  11:30   Serie 5 - FVB ANNULLERET

22-03-2020 kl.  13:00   U-15 Drenge Liga 4 - Christiansfeld IF ANNULLERET

28-03-2020 kl.  13:45   Veteran - Vinderslev IF ANNULLERET

29-03-2020 kl.  12:00   U 13 Drenge Liga 3 - Aabenraa BK ANNULLERET

30-03-2020 kl.  19:30   Serie 5 - Tinglev IF

Baneoversigt april 2020

05-04-2020  kl. 11:30 U-11 Drenge/8  - KBS, Als

Tekst
Der er ikke skrevet noget endnu